Megkezdődött tegnap a Magyar Talajtani Társaság szervezésében az a nemzetközi talajismereti képzés és verseny, amelyen huszonnyolc országból mintegy száz, talajokkal foglalkozó szakember méri össze tudását – közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM).
A verseny megnyitóján Nagy István, az agrártárca parlamenti államtitkára kiemelte, hogy hazánk és az ösztöndíjas programban részt vevő fejlődő országok közötti kapcsolatok elmélyítése érdekében a Földművelésügyi Minisztérium létrehozta az FM-FAO Alumni Klubot a Magyarországon tanulmányokat végzett és hazájukba visszatért hallgatókra építve. Eddig több mint 230 hallgatónak adományozott az FM ösztöndíjat és iskolázta be magyar agrár-felsőoktatási intézményekbe. Hozzátette: Magyarországon nagy hagyományai vannak a fejlődő országokból érkező hallgatók egyetemi képzésének.



