Sztrájkoltak a Mercedes-gyárban

Az eredménytelen bértárgyalások miatt tiltakoztak a kecskeméti üzemben

Gazdaság
  • 2016.11.25. - 01:17

Sztrájkot tartott hatvan munkavállaló a kecskeméti Mercedes-gyárban. A kétórás munkabeszüntetés oka a Vasas Szakszervezeti Szövetség (VSZSZ) és a menedzsment közti újabb eredménytelen bértárgyalás volt.

László Zoltán, a szövetség alelnöke a távirati irodának azt mondta: érvénytelennek tartják a gyár és a dolgozók másik érdekképviseleti szerve, a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete (MTSZSZ) közti együttműködést. Szerinte ugyanis a munka törvénykönyve kimondja, hogy ha két reprezentatív szakszervezet is képviseli a dolgozók érdekeit, akkor mindkettővel érvényes megállapodást kell kötni. Annak ellenére, hogy a sztrájk éjjel fél egykor kezdődött, a VSZSZ szerint termeléskiesést okozott a gyárban. A Mercedes közleményben tudatta: a vezetőség megegyezett egy többlépcsős bérfejlesztésről a MTSZSZ-szel, amelyet a VSZSZ nem írt alá, de a menedzsment hajlandó tovább tárgyalni. A szövetség és a helyi testület továbbra is fenntartja a 15 százalékos alapbéremelési követelését és egy évre szóló megállapodást kötne.
Reklám