A kormány kiemelt turisztikai térséggé nyilvánította a 105 településből álló Tokaj, Felső-Tisza és Nyírség térséget – derült ki a Magyar Közlönyből. A fejlesztésekre tervezett uniós és hazai források összege 49 projektre eléri a 102 milliárd forintot.
A Nyírség uniós fejlesztéseire a rendelet szerint 5,38 milliárd forintot tervezett be a kormány, a legjelentősebbek a Nyíregyházi Állatpark és a Sóstói Múzeumfalu fejlesztései, egyenként 1,5 milliárd forinttal.
Kiemelt térségi szintű, európai uniós finanszírozású fejlesztésekre 11,54 milliárd forintot terveznek fordítani, a térségi szintű, hazai finanszírozású fejlesztésekre egy milliárd forintot – derül ki a közlönyből. Mindhárom kiemelt turisztikai térségben hazai finanszírozású fejlesztések is lesznek, amelyek összértéke meghaladja az 52 milliárd forintot.
A nemzeti fejlesztési miniszter egyik fő feladata, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-én keresztül gondoskodjon a határozat szerinti feladatok szakmai koordinációját ellátó, százszázalékos állami tulajdonban lévő nonprofit társaság létrehozásáról. Ehhez pedig a nemzetgazdasági miniszter legfeljebb kétszázötvenmillió forint költségvetési forrást ad.



