A magyar kormány vajdasági gazdaságélénkítési programjának idei támogatásai elérik a negyvenmilliárd forintot, a 2017-es esztendő áttörést hozhat a vajdasági magyarság gazdasági életében – jelentette ki tegnap Magyar Levente, a Külgazdasági- és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára Szabadkán.
Néhány héten belül bejelentik annak a 38,5 milliárd forintos nagyberuházási csomagnak a nyerteseit is, amelynek keretében a következő egy évben üzemek, gabonatárolók, valamint zöldség- és gyümölcsfeldolgozók létesülnek. Ez akkora gazdasági fellendülést hozhat, amilyenre évtizedek óta nem volt példa – közölte az államtitkár. Emellett folytatódnak a földvásárlást és a falusi házak vásárlását támogató pályázatok is.



