Segít a nyugdíjasnak a csökkenő adó

Révész Máriusz szerint mára visszaadta a kormány, amit az MSZP elvett

Gazdaság
  • 2016.04.29. - 03:01

Az élelmiszerek áfacsökkenésének és a nyugdíjemelésnek köszönhetően jövőre a nyugdíjasok is „léphetnek egyet előre”.

A Fidesz folytatja azt az utat, amelyen 2010 óta járnak, ami miatt a nyugdíjasok helyzete jelentősen, a törvényben rögzített mértéket meghaladó módon javult – jelentette ki tegnap Révész Máriusz. A kormánypárt országgyűlési képviselője idézte a Portfolio elemzését is, miszerint az elmúlt hat évben 9,6 százalékkal nőttek a törvényi előírásokhoz képest a nyugdíjak. Az elmúlt évek nyugdíjemelé­seivel a kormány lényegében visszaadta a szocialisták által korábban elvett 13. havi nyugdíj összegét – idézte Révész kijelentését a távirati iroda.

A fideszes képviselő hozzátette: a nyugdíjasok helyzete nemcsak a nyugdíjak emelésének köszönhetően
változik jövőre, hanem érinti őket, mintegy tízezer forintos nagyságrendben az áfacsökkenés is, amely az alapvető élelmiszerekre vonatkozik. A nyugdíjas fogyasztói kosárban az alapvető élelmiszerek egyébként is nagyobb súllyal szerepelnek, mint az általánosban. Hozzátette: a baloldal felháborodása álságos, ők elvették a 13. havi nyugdíjat, a mostani kormány pedig visszaadta. A nyugdíjak alakulását két dolog befolyásolja, az infláció és az emelés különbsége – emelte ki. Ma hazánkban rendkívül lecsökkent az infláció, sőt mínuszos értékeket is elért. Így az emelés különbsége is nagyobb, mint az elmúlt években.

Reklám