Rekordot dönt a tavalyi agrárexport

Az ágazat kivitele az elmúlt hét évben mintegy 56 százalékkal bővült

Gazdaság
  • 2018.02.07. - 15:43

Várhatóan rekordösszegű lesz a tavalyi agrárexport, ami már az év első 11 hónapjában meghaladta a 2016 egész évi 8 milliárd eurós (2400 milliárd forint) szintet - mondta Czerván György, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős államtitkára szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.

Czerván György a Sirha Budapest nemzetközi élelmiszeripari és HoReCa szakkiállításon elmondta: a magyar agrárkivitel 2010-2017 között mintegy 56 százalékkal bővült. A jelzett időszakban az ágazat kibocsátása 50 százalékkal nőtt, folyóáron meghaladta a 2500 milliárd forintot - ismertette.

Hozzátette, hogy a sertéságazat kibocsátása tavaly mintegy 240 milliárd forint volt, a mezőgazdaság összes kibocsátásának 9,4 százalékát tette ki. Az államtitkár a további bővülés érdkeében fontosnak nevezte a sertéshús fogyasztást ösztönző kampányt, amelyet az agrártárca, az Agrármarketing Centrum (AMC)  valamint a Vágóállat és Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) közösen indít.

Reklám