Rekord összegeket utalnak haza a kint dolgozó magyarok

A külföldről hazautalt munkajövedelmek a GDP 3 százalékát teszik ki

Gazdaság
  • 2015.11.25. - 11:08

Rekord szintre nőtt a külföldre vándorolt magyarok hazautalása tavaly - írta a KSH adataira hivatkozva a Világgazdaság.

Soha nem utaltak még haza annyi pénzt Magyarországon maradt családtagjaiknak a külföldre vándorolt magyarok, mint most, az összeg már a magyar gazdaság 3 százalékát adja. A KSH nemzeti számlái szerint a külföldről kapott munkajövedelmek tavaly elérték a 920 milliárd forintot, ami 43 milliárd forinttal meghaladja a 2013-ast, és 236 milliárddal több, mint a 2012-es - írja a Világgazdaság.

A 900 milliárd forintos hazautalás azt jelenti, hogy átlagosan 200-250 ezer forintot tesznek félre havonta a külföldön dolgozó magyarok, feltételezve, hogy 300-400 ezren küldenek pénzt. Ez viszont kissé magas összegnek tűnik, ez alapján akár azt is gondolhatjuk, hogy ennél is többen lehetnek a külföldön munkát vállaló magyarok - jegyzi meg a lap.

Az elmúlt öt évben százezrek hagyták el az országot átmenetileg vagy végleg. A legtöbben Nyugat-Európában próbáltak szerencsét, akik ha nem is tudtak elhelyezkedni saját szakmájukban, úgy is magasabb életszínvonalon élnek. Eközben Magyarországon már több iparágban munkaerőhiány van.

Reklám