Bár több mint kétszeresére, évente fejenként 70 dekagrammra emelkedett az elmúlt években Magyarországon a mézfogyasztás, lényegesen elmarad az 1,7 kilogrammos uniós átlagtól – mondta a földművelésügyi miniszter az Európai Mézes Reggeli program idei rendezvényén a tárca közleménye szerint.
Fazekas Sándor kiemelte, a program célja felhívni a figyelmet a magyar méz fontosságára, valamint az egészséges életmódra. Több mint százezer gyermek ismerkedik ezen a napon a méhészettel, jelentőségével, és kóstolhat mézet, és mézből készült édességeket. Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke az eseményen azt mondta, az uniós tagországok méhészei közül azok maradnak talpon, akik közvetlenül tudják értékesíteni saját tagállamukban a mézet. Ehhez viszont szükséges, hogy az emberek szokásaik részeként naponta fogyasszák.