Kiemelt génmegőrzési fejlesztési program indul 12,3 milliárd forintos támogatásból a következő öt évben a nemzeti identitás szempontjából fontos mezőgazdasági örökség megőrzésére – hangoztatta tegnap Budapesten Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter.
Hangsúlyozta, hogy a program történeti léptékű, hiszen hazánkban az elmúlt évtizedekben ehhez hasonló fejlesztés nem volt. A fő cél a magyar növényi genetikai örökség fenntartása és gyarapítása, valamint az őshonos állatfajták megőrzése. Fazekas Sándor kifejtette, a támogatást alapvetően a Földművelésügyi Minisztérium, a nemzeti parkok, a génmegőrző intézmények, a Kétegyházi Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium használja fel.