Pozitív külkereskedelmi mérleget zártunk tavaly

Januárban jobban nőtt az import az exportnál

Gazdaság
  • 2016.03.08. - 09:24

Januárban az export euróban számolt értéke 1,0, az importé 4,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, az áruforgalom aktívuma százkilencvenötmillió euróval csökkent a tavaly januárihoz képest és ötszázkilencmillió euró volt - jelentette kedden első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Tavaly, egész évben az export euróban 7,1, az import 5,4 százalékkal nőtt, a kereskedelmi többlet 1,844 milliárd euróval 8,118 milliárd euróra emelkedett.

Reklám