Paks II: 2019-ben vagy 2020-ban indulhat meg a betonozás

A hírt a Roszatom vezérigazgatója jelentette be

Gazdaság
  • 2018.12.11. - 20:25

A Roszatom arra számít, hogy a Paks II. atomerőmű építésének kezdetét jelentő első betonöntés 2019-ben vagy 2020-ban történik meg - közölte  Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai konszern vezérigazgatója a TASZSZ hírügynökséggel kedden az északnyugat-szibériai Jamal-félszigeten lévő Szabettában.

A vezérigazgató elmondta, hogy a Roszatom és a magyar kormány szoros kapcsolatot tart fenn.
A Roszatom arra számít, hogy Paks II. építése legkésőbb 2019 októberében kezdődhet meg.

Reklám