Átadták az év ökoturisztikai létesítménye díjat – derült ki a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) tegnapi sajtóközleményéből. A Földművelésügyi Minisztérium és az MTÜ által meghirdetett pályázaton látogatóközpont és tanösvény kategóriában hirdettek nyertest a kiírók.
A pályázaton induló ökoturisztikai létesítményeket kínálatuk látogató- és családbarát jellege alapján mérték össze. A bírálóbizottság vizsgálta a természeti és kulturális erőforrások fenntartható használatát, a nyújtott autentikus élményeket, a terület értékeinek alapos és élményszerű megismertetését, illetve a létesítmény oktató és szemléletformáló szerepét is. Látogatóközpont kategóriában a soproni Károly-magaslati Ökoturisztikai Látogatóközpont, míg tanösvény kategóriában a badacsonyörsi Folly Arborétum kapta meg az első helyezésért járó elismerést. A különdíjat az orfűi Medvehagyma Ház Ökoturisztikai Látogatóközpont nyerte el.



