Növekvő forgalomban zárta a múlt hetet a BUX, a vezető részvények erősödtek

Hangulatjavító Trump–Juncker-találkozó

Gazdaság
  • 2018.07.30. - 02:08

Növekvő forgalomban erősödött a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a múlt héten, a BUX 35 943,64 ponton zárt pénteken, az előző heti záróértékénél 757,12 ponttal, 2,15 százalékkal magasabban.

A részvénypiac heti forgalma meghaladta a 29,12 milliárd forintot az előző heti 45,19 milliárd forint után, a vezető részvények erősödtek. Az Equilor Befektetési Zrt. MTI-hez eljuttatott tőzsdei elemzésében kiemelte, hogy jelentősen javult a nemzetközi befektetői hangulat a hét második felében, miután szerdán Donald Trump amerikai elnök és Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke megállapodott, hogy törekednek a vámmentességre és a kereskedelmi akadályok megszüntetésére. Kedden tartott kamatdöntő ülést a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa, a várakozásoknak megfelelően nem módosultak a kamatszintek. Csütörtökön az Európai Központi Bank (EKB) is kamatdöntő ülést tartott, a várakozásoknak megfelelően nem változtak a monetáris kondíciók, és a közlemény sem tartalmazott új elemet – olvasható az Equilor elemzésében. A héten az OTP árfolyama 4,92 százalékkal erősödött. A Mol részvényei 0,07 százalékkal emelkedtek az elmúlt héten, heti forgalma meghaladta az 5,29 milliárd forintot.
Reklám