Egyre nagyobb adóteherrel kell megküzdeniük a vállalatoknak Magyarországon, s ezek akadályozzák az új beruházásokat és azt, hogy a gazdaság tartósan magas növekedési pályára kerüljön - írta hétfői számában a Világgazdaság.
Az Eurostat szerint a gazdaság teljesítményéhez képest az Európai Unióban Magyarország veti ki a harmadik legtöbb termelési és importadót, csak Svédországban és Horvátországban sanyargatják jobban a vállalatokat. Hazánkban tavaly a GDP 18,5 százalékát tették ki ezek a terhek, amelyek a 2008-ban kitört világgazdasági válság előtt még „csak” 16 százalékra rúgtak. Igaz, a nagy emelkedésen már 2012-ig keresztülment a gazdaság. Magyarország a saját GDP-jéből 5,5 százalékponttal többet von el ebben a formában, mint az EU-átlag.



