Lezárult a korábban rendezetlen területek, halastavak, ültetvények szakértői értékbecslése, így nincs akadálya az újabb állami földértékesítésnek – mondta tegnap Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke az M1 csatornán.
A meghirdetett kétszázezerből 130 ezer hektár állami föld kelt el, amely majd a szerződéskötést követő hatvan nap után kerül a vásárlók tulajdonába, addig sok gazda, helyben lakó élhet elővásárlási jogával. Kiemelte: összesen tizenhárom olyan külföldi tudott mintegy 1200 hektár földet szerezni, akinek magyar gyökerei vannak, csak időközben vagy kettős állampolgár lett, vagy már régóta Magyarországon él és gazdálkodik. Ismert: az Európai Unió miatt kellett kivenni a törvényből azt a passzust, hogy csak magyar állampolgár vehessen földet.



