A Magyar Nemzeti Bank célja továbbra is az, hogy hosszú ideig a jelenlegi 0,9 százalékon tartsa az alapkamatot – mondta lapunknak Kuti Zsolt, a jegybank igazgatója. Hozzátette: az MNB a nem szokványos eszközökkel igyekszik lazítani a monetáris kondíciókon.




