Még „téli álmot alszik” a szőlő, amely a mínusz húsz fok körüli hőmérsékleteket is elviseli. Korai még temetni az idei bortermést és a bort – írták a borászok.
A szakemberek a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa korábbi nyilatkozatára utaltak, amely szerint jelentősen csökkenhet az idei szőlőtermés a szokatlanul kemény januári fagy miatt – közölte a távirati iroda. Kathona Krisztián, a Borháló Borkereskedés beszerzési igazgatója úgy fogalmazott, előfordulhat, hogy pár rügy elfagyott, egy-két tőke fagykárt szenvedett, de az „álmatlan éjszakákat nem ez fogja okozni a gazdáknak”.
A szakemberek szerint a valódi gondot inkább a tavaszi fagyok jelenthetik, ha olyankor következik be hirtelen lehűlés, amikor a növény nedvkeringése már megindult.



