Nem élvezhetnek előnyt a külföldi termékek a kiskereskedelemben

A kormány célja a magyar fogyasztók és a magyar áruk védelme

Gazdaság
  • 2018.03.09. - 15:16

Magyarország továbbra is kiáll azon álláspontja mellett, hogy a kiskereskedők azonos árréssel lássák el a magyar és az import árut, a külföldi termékek ne élvezzenek előnyt - hangsúlyozza a Földművelésügyi Minisztérium (FM) pénteki közleményében.  

A kormány célja a magyar fogyasztók és a magyar termékek védelme és az, hogy a hazai élelmiszeripari és mezőgazdasági termékek azonos versenyfeltételek mellett kerüljenek a boltok polcaira - írták.

A tárca közleménye hangsúlyozza: az FM nem hagyja, hogy Brüsszel korlátozza a magyar emberek szabad választását, ezért továbbra is áll a viták elé.

Reklám