Négy uniós pályázat segítségével több mint négymilliárd forintot fordítanak Szabolcs-Szatmár-Bereg megye turisztikai kínálatának fejlesztésére – közölte a pályázatok konzorciumvezetője, a megyei önkormányzati hivatal a távirati irodával.
A területi operatív programban a Nyírség turisztikájának fejlesztésére egymilliárd 438 millió, a Szatmár-Beregre egymilliárd 357, a Nyíri Mezőségre csaknem 739, míg a Rétközre több mint 546 millió forint vissza nem térítendő támogatást használhatnak fel. A négy pályázatból 56 helyszínen zajlanak fejlesztések. A legnagyobb összegű nyírségi fejlesztési csomagból megtörténik a kállósemjéni Kállay-kúria látogatóbarát fejlesztése és a baktalórántházi Dégenfeld-kastély turisztikai beruházásainak befejezése.



