A Brexit, a közelgő amerikai elnökválasztás és a Fed esetleges kamatemelése mozgatta a múlt hónapban a világ tőzsdéit.
A fontosabb nyugat-európai és amerikai indexek hullámzó teljesítményt mutattak, ezt követte a Budapesti Értéktőzsde mutatója, a BUX is. A következő hónapokban ezek a bizonytalansági tényezők még fennmaradnak, a hazai alapkezelők is megosztottabbak lettek a magyar piac kilátásaival kapcsolatban – derül ki a Portfolio felméréséből, miszerint hosszú távon azonban optimisták a szakemberek.
Többen a BUX jelentős emelkedését várják a következő egy évben. Az internetes portál elemzése alapján ennek mértéke a hazai alapkezelők szerint akár öt-tizenöt százalék közötti forgalombővüléssel is járhat. A vezető részvények közül a Magyar Telekom stabilan a kedvenc papírok között van. A távközlési részvények az európai telekom cégek között továbbra is az olcsóbbak közé tartoznak. Eközben a Telekom osztalék kilátásai sem rosszak: a tavalyi év után 15 forintot fizet részvényenként, amely az elkövetkező években akár tovább is emelkedhet. Az alapkezelők másik felkapott papírja a Richter, míg a Mol részvényeit továbbra sem szeretik. Az OTP a semleges kategóriába tartozik.



