Horvátországnak több mint harmincmillió dollárjába, azaz kilencmilliárd forintjába került a döntőbírósági eljárás a Mol–INA-ügyben – közölte a Vecernji List című horvát lap kormányközeli forrásokra hivatkozva.

A lap arról is értesült: a genfi döntőbíróság határozata szerint a felperes Horvátországnak, amely elveszítette a pert, a költségeket is állnia kell. A horvát kormány még 2014 elején fordult nemzetközi döntőbírósághoz, mivel szerinte – többek közt – a Mol korrupció révén szerezte meg az INA irányítását. A döntőbíróság azonban elutasította a horvát vádakat, az ítélet indoklása csaknem kétszáz oldalt tett ki. Így az Andrej Plenkovic (képünkön) vezette horvát kormánynak mielőbb fizetnie kell.



