Rendet kell tenni a kettős minőségű élelmiszerek ügyében, amit a V4-eken kívül további államok csatlakozása is segíthet – mondta tegnap a földművelésügyi miniszter az M1-en. Fazekas Sándor közölte, a mai varsói V4-es miniszteri csúcs témája a kettős, vagy gyengébb minőségű élelmiszerek előállítása és forgalmazása.
Szeretnék rávenni az Európai Bizottságot arra, hogy olyan szabályokat alkosson, amelyek számonkérhetővé teszik a minőségrontást – tette hozzá. A miniszter kitért arra, hogy több tízezer véleményre számít a pár hete hozzáférhető, uniós agrárpolitikáról szóló konzultációban – tájékoztatott az MTI. A miniszter elmondta, hogy az Európai Bizottság „kerülgeti a gazdák pénzét” és egy részének migrációs válsággal kapcsolatos kiadásokra való átcsoportosítását javasolták, ami elfogadhatatlan.



