NGM: 163,1 milliárd forint lett az augusztusi hiány

A tavalyi év azonos időszakához képest jelentősen nagyobb a hiány

Gazdaság
  • 2017.09.07. - 11:43

Az államháztartás központi alrendszerének hiánya 163,1 milliárd forint volt augusztusban, a nyolchavi deficit pedig 979,9 milliárd forintot tett ki, szemben a tavalyi első nyolc hónap 274 milliárd forintos hiányával - jelentette be csütörtökön a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM). 

A tavalyi év azonos időszakához képest jelentősen nagyobb hiányt a minisztérium azzal magyarázta, hogy ebben az évben a tavalyi összeg csaknem kétszeresét, 1324,6 milliárd forintot tettek ki az uniós projektekkel összefüggő kifizetések. A lakásépítési támogatások összege 33,8 százalékkal nagyobb volt, és az iskolakezdés megkönnyítése érdekében a szeptemberben esedékes családi támogatások - így a családi pótlék - kifizetését augusztusra előrehozta a kormány, ami összességében 33 milliárd forintot tett ki.

Reklám