Ezúttal az állami földek bérbeadásának gyakorlata miatt panaszolták be Magyarországot az Európai Bizottságnál – értesült a Bruxinfo.hu.
A tavaly május óta hatályos földtörvénnyel kapcsolatban már két kötelezettségszegési eljárás is folyamatban van. Brüsszel kifogásolja, hogy a kétes eredetű haszonbérleti szerződéseket törölték a törvény hatályba lépését követően, emellett azt, hogy a magyar jogban a haszonélvezeti jog a közvetlen hozzátartozók számára van fenntartva. A bizottság a földforgalmi törvénynek egy másik rendelkezését is vitatja, amely az 1994 júliusa előtt kötött földbérleti szerződések egyoldalú és nagyon rövid határidejű felmondására ad lehetőséget.



