A munkavédelem világnapja alkalmából a veszélyhelyzetekről tartanak felvilágosítást általános iskolákban. Simon Attila István helyettes államtitkár szerint a munkahelyi balesetek hatvan százalékát figyelmetlenség okozza.
Simon Attila István lapunk kérdésére kijelentette: hazánknak nincs oka szégyenkezni a munkavédelmi szabályozásával: műszaki típusú szabályozásban például élen járunk az unióban, a probléma a szabályok betartásával van. Gond van a fegyelemmel, a munkavállalók gyakran könnyelmű, „kurucos mentalitása” okozza a balesetek nagy részét. Elmondta ugyanakkor, hogy a helyzet javul, tavaly 23 ezer munkahelyi baleset történt, amelyből nyolcvan volt halálos, ez a szám pedig úgy mutat csökkenő tendenciát, hogy a foglalkoztatottság folyamatosan nő. A balesetek hatvan százaléka azonban figyelmetlenségből adódik – árulta el a helyettes államtitkár. Szerinte ez a szám nem magyar sajátosság, az uniós átlagnak megfelel. Ezzel kapcsolatban is kiemelte a munkavédelmi oktatás jelentőségét: a munkahelyi hanyagságot nem büntetni kell, hanem megelőzni, a munkáltatókat és a munkavállalókat pedig partnerként kell kezelni a szabályozásban.



