Mézüzemet és sertésfarmot nyitottak meg kedden a Vajdaságban a magyar kormány gazdaságfejlesztési programjának részeként, amelynek keretösszege a tervezett 50 milliárd helyett már elérte a 65 milliárd forintot.

Magyar vállalatok nyugat-balkáni beruházásait támogatja a magyar kormány
Harmincmillió euró értékű alapot hoz létre a magyar kormány, amelyből magyar vállalatok szerbiai és nyugat-balkáni beruházásait tudja támogatni vissza nem térítendő forrásokkal - mondta Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára kedden a közép-szerbiai Ariljében.
A politikus egy magyar és szerb beruházással felépülő málnafeldolgozó üzem alapkőletételén vett részt. Kiemelte: a magyar kormány több mint harmincmillió eurós alapjának köszönhetően várhatóan hasonló üzemek egész sora épülhet meg a következő két-három évben.
Branislav Nedimovic szerb mezőgazdasági miniszter a helyszínen úgy fogalmazott: a gyümölcsfeldolgozás és a kivitel mentheti meg a szerb mezőgazdaságot.



