Megválasztották a tavalyi év agráremberét

Fiatal tehetségek bevonzása

Gazdaság
  • 2019.02.04. - 02:47

A szakmai zsűri Ledó Ferencnek, a FruitVeb Zöldség-gyümölcs Szakmaközi Szervezet elnökének ítélte a 2018-as Az év agrárembere díjat, Bálint György kertészmérnök és Vancsura József, a gabonatermesztők szövetségének (GOSZ) tiszteletbeli elnöke életműdíjat kapott.

A kitüntetettek munkáját Nagy István agrárminiszter méltatta az egri díjátadáson – közölte tegnap a szervező Agrotrend a távirati irodával. A díj fővédnöke, Nagy István úgy fogalmazott, ez az elismerés felhívja az ország figyelmét a kitüntetettekre, méltó helyre emeli az agrárium rangját, miközben új lehetőségeket nyit meg előttük, hogy még többen megismerhessék őket, hiszen példaképekre, motiváló mintákra mindenkinek szüksége van. A díj védnöke és a szakmai zsűri elnöke, Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ főigazgatója azt mondta: Magyarország egyik kitörési pontja a mezőgazdaság, ezért kötelességünk gondoskodni a folyamatos, minőségi utánpótlásról, és bevonzani a fiatal tehetségeket.
Reklám