November 1-jétől nem kell regisztrálni a turistabuszoknak a budai Várba történő behajtáshoz, visszaáll a június 1-je előtt érvényes behajtási rend - tájékoztatta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) csütörtökön az MTI-t.
A buszforgalom terelésének első szakasza október 31-én befejeződik, mert a turistaforgalom is jelentősen csökken. Az MTÜ a regisztrációs pontokat megszünteti - közölték. Az ügynökség hangsúlyozta: teljesítették tavaszi vállalásukat, hogy október 31-éig segítik a turistabuszok feljutását, erre a Vár felújítása miatt volt szükség.
Június és október között csaknem egymillió turista koordinálását és az őket szállító buszok regisztrálását végezte az ügynökség napi 12 órában - közölték.



