Valószínűleg még az optimista elemzőket is meglepte a Richter Gedeon Nyrt. tegnap kiadott második negyedéves gyorsjelentése. Az adózott eredmény a múlt év azonos időszakához viszonyított 62,6 százalékos emelkedése főként a növekvő árbevétellel és az alacsonyabb költségekkel magyarázható.
A tőzsdei cég szinte valamennyi külhoni piacán növelte az árbevételét, csupán a kelet-európai országokban következett be 6,7 százalékos visszaesés, és Ukrajnában zuhant jelentősen, megközelítőleg 55 százalékkal a forgalom. Oroszországban viszont az idei első fél évben látványosan, rubelben számolva 38,5 százalékkal ugrottak meg a bevételek. Ezt Bogsch Erik vezérigazgató egyszeri hatásokkal, év eleji raktárkészlet feltöltésekkel és áremelésekkel magyarázta. Mindenesetre az orosz, az amerikai, a nyugat-európai és a kínai forgalom növekedése és a dollár erősödése sokat dobott a Richter június végi eredményein. A hazai piacon 5,5 százalékkal 19,5 milliárd forintra nőttek a gyógyszergyár bevételei az első fél évben.



