Megkezdte a munkát a szén-dioxid-koalíció, együttműködésben a járműiparral

Összefogás a károsanyag-kibocsátás csökkentéséért

Gazdaság
  • 2018.12.15. - 01:11

Megtartotta alakuló ülését tegnap a Palkovics László innovációs és technológiai miniszter által életre hívott szén-dioxid-koalíció – közölte a minisztérium. Az új testület létrehozásának közvetlen kiváltó oka a gépkocsik károsanyag-kibocsátására vonatkozó tervezett európai szabályozás előkészületeinek előrehaladása volt.

Az uniós Környezetvédelmi Tanács októberi ülésén született javaslat arról, hogy a járművek károsanyag-kibocsátását a 2021-es szinthez képest 35 százalékkal csökkentsék 2030-ig. Palkovics László a magyar járműiparra gyakorolt hatások áttekintése, a megfelelő felkészülés érdekében kezdeményezte az ágazat szereplőinek együttműködését. Az összefogás célja a várható hatások vizsgálata, a szükséges intézkedések összehangolt meghatározása.
Reklám