Megkezdődött a támogatások kifizetése

Gazdaság
  • 2015.10.17. - 01:06

Elkezdődött tegnap a 2015-ös év európai uniós agrártámogatásainak előlegkifizetése. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter kiemelte: Magyarország azon kevés uniós tagállam közé tartozik, amely él az akár hetvenszázalékos előlegfizetés lehetőségével.

A korábbi években ennek mértéke legfeljebb ötven százalék volt. A területalapú támogatási keret az idén 227,3 milliárd forint, és több mint 170 ezer kérelem érkezett, emellett október 19-én nyílik meg a zöldítési keret is, amelynek éves összege 126,5 milliárd forint.

Gyuricza Csaba, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke korábban lapunknak elmondta, minden eddiginél több, összesen nyolc jogcímen kezdődik az előlegfizetés, a nemzeti támogatásoknál pedig már részfizetésre számíthatnak a gazdálkodók. A legtöbb támogatást november közepéig átutalják, bizonyos jogcímeknél pedig decemberben kezdődnek a kifizetések. A hivatal elnöke kiemelte: az idén már gazdabarátabb ügyintézést képviseltek, és nem a szankcionálást helyezték előtérbe.

Reklám