Megkezdődött a kifizetés a krízisalapból

Gazdaság
  • 2015.10.10. - 04:22

Elkezdődött annak a mintegy 8,4 milliárd forintnak a kifizetése, amely az európai uniós krízisalapból szabadult fel – jelentette be tegnap Czerván György agrárgazdaságért felelős államtitkár.

Azok a termelők részesülnek visszatérítésben, akiknek a tavalyi közvetlen támogatása meghaladta a kétezer eurót, ezért az efeletti részt 1,3 százalékkal csökkentették korábban.

Az egységes területalapú támogatás mellett közvetlen támogatásnak minősülnek az elkülönített támogatások, a különleges jogcímek, a szerkezetátalakítási pénzek és a biztosításidíj-támogatás uniós része. A teljes visszatérítésből 1,1 milliárd forintra a tejtermelők jogosultak. A visszatérítés minden olyan termelőre vonatkozik, akinek a területalapú támogatásra jogosult területe meghaladja a kilenc hektárt. A tagállamoknak a pénzügyi fegyelem alkalmazása miatt kellett csökkenteniük a 2014-ben beadott közvetlen támogatási kérelmekre nyújtott támogatást, ha a közvetlen támogatási jogcímek alapján járó összeg meghaladta a kétezer eurót.
Reklám