Megindult a termelés Monoron a dél-koreai Shinheung Sec akkumulátor-alkatrész gyárában. A nyolcmilliárd forintos beruházást kiemelt fejlesztésként 769 millió forinttal támogatta a magyar kormány - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn.

Az amerikai CooperVision több mint 8 milliárd forintos beruházást hajt végre Gyálon
Az amerikai CooperVision kontaktlencsegyártó világcég több mint 8 milliárd forintos beruházással bővíti meglévő gyártóegységét Gyálon - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten, a CooperVision sajtótájékoztatóján.A miniszter kiemelte: a CooperVision az újabb fejlesztésével 400 új munkahelyet teremt, a kétéves beruházásbővítés a gyáli létesítmény területének 30 százalékos növekedését, valamint a belföldi és közép-európai piacokat kiszolgáló új elosztó egység kialakítását foglalja magában.Megismételte, tavaly minden idők legmagasabb értékére, 8038 milliárd forintra emelkedett a magyar autóipar termelése, az ágazat több mint 175 ezer munkavállalót foglalkoztat. A termelés éves növekedése januárban is meghaladta a 10 százalékot - fűzte hozzá Szijjártó Péter.
Magyarország további sikere az autóiparban attól is függ, sikerül-e az elektromobilitás korszakának autóipari beruházásait az országba vonzani. A monori beruházás is bizonyítja, hogy helyes volt a kormány keleti nyitás politikája, hiszen a dél-koreai vállaltnak ez az első európai beruházása, és 2014 óta Magyarországon 59 beruházást valósítottak meg keleti országok vállalatai - közölte.
Szijjártó Péter beszélt arról is, hogy a nyolcmilliárdos beruházás 2019 végére 300 új munkahelyet eredményez, és a fejlesztés tovább erősíti a két ország közötti gazdasági kapcsolatokat.
Tavaly 19 százalékos növekedést követően 1,7 milliárd dollárt ért el a kereskedelmi forgalom Dél-Koreával.
Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára és a térség fideszes országgyűlési képviselője a térség számára fontos állomásnak nevezte a beruházást, azt, hogy a jövő iparága "itt vetette meg a lábát".
Csö Kju Szik, a Koreai Köztársaság magyarországi nagykövete egyebek mellett arról beszélt, hogy 2019. a magyar-dél-koreai diplomáciai kapcsolatok 30. éve lesz.
Kim Girin, a Shinheung Sec EU Kft. tulajdonosa elmondta, hogy monori telephelyük Európában az első, Ázsiában pedig már öt gyárral rendelkeznek: kettő Dél-Koreában, kettő Kínában, egy Malajziában található. Hozzátette, hogy terveik szerint a gyártáshoz szükséges alapanyagok 80 százalékát 2019-ben már Magyarországról szerzik be.



