Az állami földek értékesítése jó alkalom, hogy vásárolni tudjanak azok a családi gazdaságok, amelyek szeretnék megerősíteni gazdaságukat – mondta Bitay Márton, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) állami földekért felelős államtitkára az M1 csatornán.
Csak helyben lakó földműves, magyar állampolgár vásárolhat termőföldet, spekuláns, az ország másik részéből érkező befektető vagy külföldi állampolgár nem – hangsúlyozta az államtitkár. Kitért arra is, hogy a megvásárolható földekre húszéves elidegenítési és terhelési tilalmat jegyeznek be, és az államnak visszavásárlási joga is lesz. A Magyar Fejlesztési Bank hitelkonstrukciót dolgoz ki, amely a liciten kialakult vételár kifizetésében nyújt majd segítséget a gazdáknak – mondta Bitay Márton.



