Megérkeztek az első új buszok a Dél-dunántúli Közlekedési Központba

Összesen ötvenkét busz áll majd forgalomba

Gazdaság
  • 2016.09.20. - 13:14

Átadták az első húsz új autóbuszt kedden Kaposváron abból az ötvenkettőből, amelyet a Dél-dunántúli Közlekedési Központ Zrt. október végéig állít forgalomba Baranya, Somogy és Tolna megyében.

Bebics János vezérigazgató az eseményen felidézte: a cég augusztus végén szerződött a Budapest Lízing Zrt.-vel és a Kravtex Kft.-vel több mint félszáz magyar gyártmányú, nettó 3 milliárd 225 millió forint értékű Credo Econell EN 12 és Credo Inovell IC 12 típusú jármű beszerzéséről, finanszírozásáról.

A közlekedési központnak 799 autóbusza van, a fejlesztéssel a járművek átlagéletkora 12,7-ről 11,3 évre csökken - tette hozzá.

Reklám