Befejeződött a főként Dráva menti településeket és látványosságokat összekötő kerékpárút-hálózat kialakítása Dél-Baranyában és Dél-Somogyban – írta a távirati iroda.
A négyszázmillió forintos, európai uniós és állami támogatásból létrejött fejlesztésnek köszönhetően a biciklis turisták Harkánytól Drávatamásiig mintegy 114 kilométer hosszú kerékpárúton fedezhetik fel a térséget. A bicikliút mellett tizenkét kerékpáros-pihenőt és öt elektromoskerékpár-kölcsönzőt is létesítettek. A beruházás az Ős-Dráva program része, amelynek célja az Ormánság fejlesztése a felszíni vízrendszer átalakításával, a táj adottságainak megfelelő gazdaságfejlesztéssel, a pénzügyi források szervezésével, valamint a turizmus fejlesztésével.