Magyarország húsz éve csatlakozott a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez. A Nemzetgazdasági Minisztérium az évfordulóról tegnap, az OECD Nemzeti Tanács ülésén egy tanulmányi pályázat eredményhirdetésével emlékezett meg.
Az ülésen Balogh László beszámolt a magyar tagságot ünneplő eseményekről. Így többek között Orbán Viktor kormányfő párizsi, Angel Gurría OECD-főtitkár budapesti látogatásáról, és arról is, hogy a főtitkár gratulált a magyar gazdaságpolitika elmúlt öt évben felmutatott sikeréhez. A Nemzeti Tanács tanulmányi pályázatot írt ki az évforduló alkalmából, a pályaművek közül szakmai zsűri választotta ki a legjobbakat. A tárca a diákoktól azt várta, hogy vagy átfogóan, vagy egy szakpolitikai területre fókuszálva mutassák be, hogyan élt Magyarország az OECD-tagság lehetőségeivel. A legjobb pályamű alkotója, Száraz Krisztina többnapos tanulmányutat nyert Párizsba, Ludányi Dávid második és Kuruczleki Éva harmadik helyét százötven-, illetve százezer forintos ajándékutalvánnyal ismerték el.



