Még mindig sokat költenek fosszilis energiára az unió kormányai

Károsanyag-kibocsátás

Gazdaság
  • 2017.10.03. - 01:19

Az Európai Unió és kormányai évente több mint 112 milliárd euróval támogatják a legnagyobb károsanyag-kibocsátással járó (fosszilis) energia termelését és felhasználását – áll egy tegnap nyilvánosságra hozott jelentésben.

A fosszilis energiának nyújtott támogatások életben tartása szembemegy az európai kormányok és az Európai Unió ígéretével, amely szerint 2020-ra kivezetik az ilyen típusú támogatásokat, és ellentétes a párizsi klímamegállapodással is. Ennek káros hatása Magyarországon is aktuális kérdéseket vet fel. Szalai Gabriella, a Magyar Energiahatékonysági Intézet vezetője elmondta, hogy a fosszilis energiahordozók támogatása helyett az energiahatékony technológiák és szolgáltatások elterjedésének előmozdítását kell elősegíteni.

Reklám