Még három hónap a beszerelésre

Élelmiszer-automaták felügyeleti egysége

Gazdaság
  • 2018.03.21. - 03:53

Az italautomatát üzemeltető vállalkozásoknak még több mint három hónapjuk van az úgynevezett automata felügyeleti egység beszereltetésére, amelynek segítségével nemcsak az adóhivatal lát rá a forgalmi adatokra, hanem az üzemeltető is pontosan nyomon tudja követni a bevételeket és a készletfogyást – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.

A beszerelés ütemezéséhez a Magyar Postánál lehet időpontot foglalni. Ismert, a kormány az érintett vállalkozásoknak 120 ezer forintot biztosított az automata felügyeleti egység beszerzéséhez. A július 1-jei határidővel és az időpontfoglalási rendszerrel is segíti az italautomatát üzemeltető vállalkozásokat, hiszen így még minden érintettnek bőven van ideje az automata felügyeleti egység beszerelésére. Az adóhivatal eddig mintegy 700 vállalkozásnak összességében 23 600 üzembehelyezési kódot adott ki. Tegnapelőttig már kétezer-ötszáz automatába be is szerelték a felügyeleti egységet.

Reklám