Magyarország jövőjét már nemcsak Budapesten, hanem az ország minden pontján írják, a nyíregyházi beruházás is világos bizonyítéka annak, hogy Magyarország kezdi összeszedni magát - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Nyíregyházán, a Révész-Nyírlog Kft. új logisztikai központjának, Kelet-Magyarország legnagyobb logisztikai bázisának átadásán.

A magyar tulajdonú és irányítású cégcsoport ötszáz kamionnal, hatszáz munkavállalóval Magyarország piacvezető logisztikai-szállítmányozó cége, és európai viszonylatban is az első tízbe tartozik - mondta el Székely Zsolt, a holding vezérigazgatója. A logisztikai központ a nyírségi megyeszékhely határában lévő ipari park 14 hektáros területén kapott helyet.
Kovács Ferenc, Nyíregyháza Fidesz-KDNP-s polgármestere az átadáson arról beszélt, a város egy modern, fiatalos, folyamatosan fejlődő település, ahol olyan gazdasági beruházások történnek, amelyek európai szinten is jelentőséggel bírnak. A mostani fejlesztéssel nemcsak a cégcsoport, hanem a város és a magyar gazdaság is erősödik - fűzte hozzá a városvezető. Hotelek épülnek, turisztikai beruházások kezdődtek Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőn, hamarosan kezdődhet a nyugati elkerülő út építése, ami 2020-ra készülhet el, illetve városi infrastrukturális beruházások kezdődtek el - sorolta Kovács Ferenc.
Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára beszédében azt mondta, Nyíregyháza az utóbbi időben rendkívül gyorsan fejlődik és képes magára felhívni az egész ország és Európa figyelmét is. Láthatjuk, hogy a turisztikai, kulturális, sport és oktatási területeken túl a gazdasági élet is jelentős fejlődésnek indult Magyarországon - fogalmazott az államtitkár.



