Magyar-kínai élelmiszerbiztonsági egyetértési nyilatkozatot írtak alá Budapesten

Megfelelő a hazai felügyeleti rendszer

Gazdaság
  • 2016.09.22. - 14:02

Élelmiszerbiztonsági egyetértési nyilatkozatot, valamint a magyar agrártárca kezdeményezésére tejtermékek és élő ló exportjára vonatkozó eljárásrendet írt alá Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter és Csang Csin-zsung, a Kínai Minőségellenőrzési és Karantén Hivatal (AQSIQ) miniszterhelyettese csütörtökön Budapesten - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM).

A közlemény szerint az aláírási ünnepségen elhangzott: az AQSIQ megfelelőnek találta a magyarországi hatósági felügyeleti rendszert, megkezdődhet a magyar tejipari létesítmények akkreditációja, így megindulhat Kínába a tej exportja is.

Fazekas Sándor rámutatott: a magyar-kínai külkereskedelemben jelentős a mezőgazdaság és az élelmiszeripar, a magyar termékek minőségét mutatja, hogy a közép-európai országok közül Magyarország rendelkezik a legtöbb termékcsoportra kínai exportengedéllyel.

A miniszter szerint a 2015-ben Kínába irányult 46 millió euró magyar élelmiszeripari export kifejezetten jó eredmény.

A megkötött élelmiszerbiztonsági egyetértési nyilatkozat deklarálja a két nemzet hatóságainak eddigi jó munkakapcsolatát. Az élő ló kínai exportja szorosabb szakmai munkakapcsolatot és együttműködést teremt a kínai és a magyar lovas szakemberek között - hangsúlyozta az agrártárca vezetője a közlemény szerint.

Reklám