Magyar nemzeti napot tartottak Nemzetközi Kertészeti Világkiállításon

A keleti nyitás egyik fontos célországa Törökország

Gazdaság
  • 2016.10.25. - 18:58

Magyar nemzeti napot tartottak hétfőn a törökországi Antalyában az idei Nemzetközi Kertészeti Világkiállítás kísérő rendezvényeként.   

A Földművelésügyi Minisztérium (FM) keddi tájékoztatása szerint eseményen Tóth Katalin, az agrártárca nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár arra emlékeztetett: a kormány által meghirdetett "keleti nyitás" politikájának egyik fontos célországa Törökország, amely a kelet kapujaként kiemelt stratégiai jelentőséggel bír. 

A helyettes államtitkár kiemelte: a magyar részvétel a világkiállításon kedvező hatást gyakorol a magyar mezőgazdasági termékek és hungarikumok törökországi forgalmára, a magyar kertészeti termékek széles körű megismertetésére.     

A magyar nemzeti napra az EXPO 2016 egyik kiemelt kísérő rendezvénye volt. A gazdag kulturális program mellett az esemény keretében magyar-török üzletember találkozót is rendeztek - áll a közleményben.

Reklám