MNB-ösztöndíj: új „közgázos” szakképzések

Gazdaság
  • 2015.12.03. - 02:45

A széles körű jegybanki és közgazdasági egyetemi együttműködés keretén belül újul meg a hazai közgazdasági oktatás.

Ennek jegyében MNB-ösztöndíjakat adott át Dubéczi Zoltán, a Magyar Nemzeti Bank oktatási igazgatója és Rostoványi Zsolt, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora tegnap a felsőfokú intézmény hallgatóinak: 96 ösztöndíjat ítéltek oda a kiváló tanulmányi teljesítmények és eredmények elismeréséül, így a jegybank ebben a tanévben negyvenmillió forinttal járul hozzá a hallgatók képzéséhez.

Palotai Dániel, az MNB ügyvezető igazgatója az eseményen hangsúlyozta: kiemelt feladatuknak tekintik a közgazdasági és pénzügyi oktatás fejlesztését, az oktatás színvonalának növelését. A szakember elárulta azt is, hogy a Corvinusszal kötött megállapodásban önálló jegybanki tanszék felállítása is szerepel. Rostoványi Zsolt, az egyetem rektora a fentieket azzal egészítette ki, hogy hazánk legnagyobb kincsei közé tartozik a szellemi tőke, a tudás, amit az egyetemi hallgatók képviselnek.

Reklám