MNB: 51,7 milliárd forint nyereség az első félévben

A kedvező eredmény a kamatkiadások mérséklődésének köszönhető

Gazdaság
  • 2016.09.30. - 14:50

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 51,7 milliárd forint nyereséget képzett az idei első fél évben - közölte a jegybank pénteken a honlapján.

A közlemény szerint a kedvező eredmény döntően az alapkamatcsökkentési ciklusnak és a jegybank önfinanszírozási programja nyomán a kamatkiadások mérséklődésének köszönhető.

A jegybank a korábbi tájékoztatása szerint tavaly 94,5 milliárd forint nyereséget képzett, mivel az alapkamat csökkenésének és az MNB programjainak - forintosítás és önfinanszírozás - hatására javult a kamateredmény és a pénzügyi műveletek eredménye. A jegybank a 2015-ös eredménye után 50 milliárd forint osztalékot fizetett be a költségvetésbe.

Reklám