Lezárult az Európai Bizottság és Magyarország között zajló aszfaltügy, hazánknak 48 milliárd forintos büntetést kell fizetnie - közölte Lázár János a csütörtöki kormányinfón. Az Európai Bizottság korábban 450 milliárd forintnyi beruházást kifogásolt.
A Bizottság a korrupciógyanús útépítési közbeszerzések miatt vizsgált több százmilliárdos támogatást. Brüsszel először 120-150 milliárdos büntetést akart kiszabni, de egyeztetéseket követően végül ezt sikerült 48 milliárdra lealkudni, ami a későbbiekben felhasználható lesz. Ezzel párhuzamosan 370 milliárd forint korábban zárolt uniós támogatás is felszabadul, mondta el Lázár János.



