Többszörösére nőtt az elmúlt négy év alatt az exportképes magyar kis- és középvállalkozások (kkv) száma – jelentette ki Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára tegnap a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara külgazdasági évnyitó konferenciáján.
Az Eximbank adatai szerint az árbevétel legalább tíz százalékát külpiacon szerző exportképes magyar vállalatok száma kétezerről tíz-tizenkétezerre nőtt 2014 óta – hangsúlyozta, hozzátéve, hogy a magyar kormány eredményesen segíti a kkv-k külpiacra jutását. Hozzátette, a Kárpát-medencei jelenlétet tovább kell erősíteni, és a Magyar Nemzeti Kereskedőház segítségével a több ezer határon túli magyar vállalattal kialakított kapcsolatrendszert pedig nem magyar nemzetiségű cégekkel bővíteni.



