Közel százmilliárdos nyereséggel zárta az évet az MNB

Ezzel 150 milliárdra nőtt a bank eredménytartaléka

Gazdaság
  • 2016.02.22. - 10:52

A Magyar Nemzeti Bank 2015-ben rekordmértékű, 95 milliárd forintos nyereséget ért el. A teljes összeg az eredménytartalékot fogja majd növelni, amely ezzel 150 milliárd forintra emelkedik - jelentette be az MNB hétfőn honlapján. 

Az elmúlt évek nyereségét a kamatcsökkentés nyomán mérséklődő  kamatkiadásokkal, az önfinanszírozási program és a devizahitelek forintosítása miatt elért számottevő árfolyamnyereséggel magyarázta a jegybank. 
 A folyamatosan csökkentett irányadó kamat hatására a jegybank éves kamatkiadása a három évvel korábbi szinthez képest több mint 250 milliárd forinttal csökkent.


Reklám