Kőművesek, burkolók kerestetnek

Gazdaság
  • 2017.04.01. - 03:01

Állami foglalkoztatási program indítását javasolja az építőiparban az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége – mondta Koji László elnök az M1-en. Szerinte az építőiparban a következő két-három évben minimum tíz-tizenöt százalékos bruttó béremelést kell végrehajtani, hogy több szakember ne távozzon, illetve visszacsalogassák a munkavállalókat.

Úgy véli: a közmunkások és a munkanélküliek vagy más ágazatokban dolgozók között vannak, akik szívesen átigazolnának az építőiparba, ha felkeltik az érdeklődésüket. Koji László rámutatott: minden építőipari alapszakma hiányszakmának számít, különösen kőműveseket, ácsokat, burkolókat, villanyszerelőket keresnek.
Reklám