Kivitelre is bőven jut a napraforgóból

Betakarítás

Gazdaság
  • 2017.09.22. - 00:47

Megkezdődött a napraforgó betakarítása, s az eddigi adatok alapján a termés az aszály miatt nem lesz kimagasló, de az alacsony ár miatt érdemes betárolni a termést – közölte a Concordia Közraktár Zrt. tegnap a távirati irodával.

 Az átlagos, országos háromtonnás hektáronkénti eredményekkel számolva a várhatóan közel kétmillió tonnás termésmennyiségből marad kivitelre is, az árak jelentősen alulmúlják az idén atavalyit – közölte Halmos Gábor, a Concordia közraktár Zrt. vezérigazgatója. A hazai felhasználás nagyjából évi 1,2 millió tonna, így mintegy ötszázezer tonnát idén is exportálnak majd. A terményt elsősorban étolajként és margarinokban hasznosítják.

Reklám