Jogszerű volt az egykori Kishantosi Vidékfejlesztési Központ földjeinek haszonbérbe adása – mondta ki tegnap a Pesti Központi Kerületi Bíróság.
A pályázat jogszerűségét azonban vitatták a kishantosiak, ezért fordultak korábban a Fővárosi Törvényszékhez. A tegnap első fokon elutasított beadványban a kishantosiak a földbérleti pályázatok egészének jogszerűségét vonták kétségbe, nem az ő konkrét esetüket. A bíróság korábban igazat adott másodfokon a kishantosiaknak abban, hogy nem csupán az egyedi földrészlettel kapcsolatban voltak jogtalanságok, hanem a botrányos földbérletpályázatok egészét vizsgálni kell. Ezért az eljárásnak ez a része indult újra első fokon, amelyet tegnap elutasított a törvényszék. A Pesti Központi Kerületi Bíróság elnapolta viszont azt a tárgyalást, amelyben a kishantosiak egy húszmillió forintos kifizetést követeltek a Nemzeti Földalapkezelő Szervezettől.



